Статті на сторонніх ресурсах

Современные рекомендации по диагностике и лечению черепно-мозговой травмы у детей

2015-10-23. Автор: Снисарь В.И., Лацинский А.Р. - ГУ «Днепропетровская медицинская академия МЗ Украины», КУ «Днепропетровская областная детская клиническая больница ДОС»

У статті подані основні діагностичні та лікувальні заходи при черепно-мозковій травмі (ЧМТ) в дітей, викладені в другому виданні рекомендацій «Guidelines for the Acute Medical Management of Severe Traumatic Brain Injury in Infants, Children, and Adolescents», опублікованих в журналі Pediatric Critical Care Medical (2012, Vol. 13, № 1).
Ці рекомендації включають такі розділи, як показання до моніторингу внутрішньочерепного тиску, значення внутрішньочерепного тиску, що вимагають лікування внутрішньочерепної гіпертензії, величина перфузійного тиску головного мозку, застосування розширеного нейромоніторингу, сканування мозку, гіперосмолярна терапія, регулювання температури тіла, дренаж спинномозкової рідини, застосування барбітуратів, декомпресійне видалення фрагментів кісток черепа для лікування внутрішньочерепної гіпертензії, гіпервентиляція, застосування кортикостероїдів, анальгетиків, седативних засобів і нервово-м’язова блокада, глюкоза і харчування, профілактика судом.
У рекомендації увійшли літературні джерела II і III рівнів доказовості, присвячені основним питанням інтенсивної терапії ЧМТ у дітей. Усе це дозволило вибрати основні моменти діагностики та інтенсивної терапії педіатричної черепно-мозкової травми і сформулювати їх особливості.
Загальновизнано, що в дітей порівняно з дорослими існують додаткові складнощі в оцінці ступеня тяжкості травми голови тільки на підставі клінічних проявів. При цьому чим молодша дитина, тим зазвичай більше труднощів у діагностиці. Тобто для дітей характерним є атиповий перебіг внутрішньочерепних ушкоджень. Це може проявлятися, з одного боку, тривалим безсимптомним перебігом пошкоджень, небезпечних для життя дитини, а з іншого — бурхливими клінічними проявами навіть при мінімальній травмі мозку. Така своєрідність перебігу травми голови в дітей пояснюється віковими анатомо-фізіологічними особливостями.
Надані нижче рекомендації обов’язково повинні бути включені в лікувальний алгоритм ЧМТ у дітей всіх педіатричних ВРІТ України незалежно від рівня їх акредитації, тому що це дозволить змінити і якісно поліпшити застосовані раніше лікувальні заходи, знизити летальність у цій групі дітей і значно зменшити в них подальший неврологічний дефіцит.

 

Повний текст: Современные рекомендации по диагностике и лечению черепно-мозговой травмы у детей


Copyright © 2019 Асоціація анестезіологів Вінницької області
anest@email.ua Адміністратор сайту
Powered by Apache/2.4.6 () mpm-itk/2.4.7-04 OpenSSL/1.0.2k-fips PHP/7.0.32 All Rights Reserved.